JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Obozy dla dzieci i młodzieży - język angielski
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Letnie obozy i kolonie z językiem angielskim 2017

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Lato 2017

Pełna oferta Lato 2017

Karta uczestnika, regulamin, umowa 2017

Lato z angielskim 2017

W tym roku dla naszych wiernych klientów, którzy uczestniczyli już w obozach Program Angielski – dawniej Program Bell-, oferujemy zniżkę 80 zł. Natomiast dla rodzeństwa 75 zł na osobę! Zniżki sumują się i dotyczą obozów w Polsce.

Cały dzień po angielsku na obozach językowych ze Szkołą Języków Obcych PROGRAM

Nasze obozy to około 100 godzin zajęć języka angielskiego na turnusie w postaci lekcji, warsztatów, quizów, zajęć sportowych czy rekreacyjnych prowadzonych w sposób naturalny na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami. Taka nauka jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego.

 Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nauczyciele, native speakerzy, mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe ze Szkołą Angielski Program odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do pięcioosobowych (pokoje w Marinie to studia, czyli dwa pokoje połączone jedną łazienką).
 Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.
Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel native speaker przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawcę kolonijnego.
 
Wypoczynek, nauka i zabawa

to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu codziennie odbywają się lekcje języka angielskiego. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć uczestnikom od rana do wieczora zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, także nauczyciel języka angielskiego.
Obozy Program Angielski – dawniej Program Bell- są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36  dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu w pierwszym dniu zajęć. Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, gry towarzyskie i sportowe rodem z kultury anglosaskiej o korzeniach nie tylko europejskich, konkurencje w odgrywaniu krótkich przedstawień i parodii , wspólne muzykowanie , quizy przy ognisku, wycieczki, a w ich trakcie survival lub gry miejskie i wreszcie wspólna praca nad projektem tematycznym obozu. Nuda na obozach nie gości ! Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatową koszulkę Program Angielski, a na wyróżniających się w różnych kategoriach, np.rywalizacji sportowej , doskonałych wyników na zajęciach, czy postawy koleżeńskiej, czekają też specjalne nagrody!!!

Kilka ważnych informacji:
- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają Poznania i tam wracają,
- komfortowe autokary dostarcza naszym przewoźnik PKS Poznań
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW,
- w czasie turnusu można odwiedzić swoje dziecko w czasie weekendu, w terminie wyznaczonym przez kierownika ,
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – 61 8519 250 lub mailowo – office@angielskiprogram.edu.pl
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 3 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.


Czerniejewo


Szczecinek

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
Cieszyn
Folwark Amalia
Zamek w Rokosowie  
 

Marina – turnus A
25.06.2017 - 8.07.2017
wiek uczestników - 12-16 lat
www.bornemarina.pl

cena: 2.530 zł (w ratach: 800 zł + 1.770 zł)

Stomp and Go Green!

Na naszym pierwszym turnusie w Marinie 2017 nauczycie się tworzyć nowe, piękne rzeczy. A zrobicie je… z niczego! Marina A to obóz ekologiczny, na którym pokażecie światu, jak można tworzyć muzykę przy użyciu przedmiotów, wydawałoby się, bezużytecznych. Nasz świat tonie w odpadach. Wykorzystajcie je zanim się ich pozbędziecie. W Marinie każda grupa projektowa przygotuje oryginalny show z własną choreografią i muzyką, wykonywaną na instrumentach zrobionych z puszek, butelek, plastikowych pojemników, kapsli czy zakrętek.
            Jednym słowem - stworzycie unikalne przedstawienie muzyczne na wzór nowojorskiego „Stomp”, głośnego przedstawienia z Broadwayu. Na obozie weźmiecie udział w zajęciach instruktażowych, na których nauczycie się jak zagrać na własnoręcznie wykonanych instrumentach oraz jak tworzyć przedmioty użytkowe z rzeczy, wydawałoby się nieprzydatnych. Obejrzycie zabawny film animowany „Over the Hedge”, w którym zwierzęta protestują przeciw cywilizacji wkraczającej w ich terytorium. Scenki z tego filmiku przekształcicie w skecze, które następnie wystawicie wspólnie w grupach projektowych. 
            W czasie wycieczki do Szczecinka zwiedzicie nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, gdzie obejrzycie m.in. ekspozycję o alternatywnych źródłach energii oraz Salę Akwarystyczną, w której znajdują się zbiorniki, obrazujące życie w jeziorach i rzekach. Wybierzecie się także tramwajem wodnym na Mysią Wyspę.

Jansowo - turnus A
25.06.2017 – 8.07. 2017
wiek uczestników -  8-13 lat
www.jansowo.pl

cena: 2.450 zł (w ratach: 800 zł + 1.690 zł)

The Animal Parade And The Art of Animal Photography

Zapraszamy dzieci na ranczo w Jansowie, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem, a ludzie darzą je szacunkiem i otaczają opieką. W trakcie obozu poznacie prywatny świat zwierząt. Dowiecie się, co czują i myślą, a także zauważycie ich mądrość. Wszystko to stanie się z pomocą sympatycznego filmu „Babe”, który obejrzycie wspólnie na miejscu. W filmie występuje cala plejada zwierząt, które odkryją nam swój własny świat.
            Wejdziecie w ich role - pewnego razu zamienicie się wszyscy w zwierzątka, malując twarze czy zakładając wykonane przez siebie maski. Zorganizujemy wtedy w Jansowie The Big Animal Parade. Poszczególne grupy projektowe napiszą scenariusze i przedstawią własną wersję przygód świnki Babe i jej przyjaciół, wykorzystując przygotowane wcześniej kostiumy.
W jansowskiej stajni, która jest domem dla wielu pięknych koni, czeka Was jeszcze jedno zadanie: uwiecznienie na zdjęciach pięknych rumaków. W nauce obserwacji zwierząt pomoże Wam przepiękny film australijski o dzikim koniu: „Silver Brumby”. Na zdjęciach można będzie uwiecznić także inne zwierzęta z folwarku. W zadaniu tym pomoże
Wam artysta fotografik, który przeprowadzi z Wami warsztaty, na których nauczycie się fotografować zwierzęta.
            Cała grupa naszych fotografów i aktorów wybierze sie na wycieczkę do  tajemniczego Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU), gdzie, być może uda Wam się zobaczyć nocne ssaki - nietoperze. 


Szczecinek - turnus B
Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
9.07.2017 – 20.07. 2017
wiek uczestników - 13-17 lat
www.eco.szczecinek.pl

cena: 2.490 zł (w ratach: 800 zł + 1.730 zł)

Let’s Challenge the Wind!

Wspaniałe jezioro, tajemnicze wyspy i wiatr. Wokół jeziora – dróżki i leśne zakamarki z zakręconą ścieżką rowerową. Oto doskonałe otoczenie dla letniej przygody!
            Z okien eleganckich pokoi, jak i z wielkiego tarasu należącego do nowoczesnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku, rozciąga się przepiękny widok na jezioro. To właśnie tu staniecie w szranki z wiatrem. Spotkają Was tutaj żeglarskie przygody - te realne, i te bardziej niezwykłe, stworzone przez wyobraźnię. Na podstawie dwóch filmów, „Wind” oraz „Morning Star”, napiszecie scenariusz do wypełnionych akcją jednoaktówek, które rozegrają się w malowniczej scenerii Szczecinka. Grupy projektowe zrobią, co w ich mocy, aby jednoaktówki nasycone były mrożącą krew w żyłach walką z żywiołem. Napisanie dialogów do tych przedstawień nie będzie łatwe!
            W trakcie obozu weźmiecie udział w kilkudniowym kursie żeglarskim, który przeprowadzi z Wami instruktor żeglarstwa. Zajęcia żeglarskie zostaną podzielone na zajęcia teoretyczne, na których poznacie, między innymi, sposoby wiązania węzłów żeglarskich oraz zajęcia praktyczne na wodzie. Będziecie pływać profesjonalną dziesięcioosobową żaglówką, a na Mysią Wyspę dotrzecie na rowerach wodnych.
W trakcie obozu wspólnie zorganizujecie kilka gier miejskich - Urban Games. Będzie dużo poszukiwań i zaskakujących niespodzianek! Wszyscy żeglarze i producenci wybiorą się na wycieczkę do Połczyna Zdroju i zamku Drahim.


Marina – turnus B
10.07.2017 - 23.07.2017 
wiek uczestników - 9-13 lat
www.bornemarina.pl

cena: 2.530 zł (w ratach: 800 zł + 1.770 zł)

Johnny English - The Most Remarkable Spy Ever!

Hotel Marina i jego zielone otoczenie to wspaniała sceneria dla błyskotliwej akcji szpiegowskiej w wykonaniu agenta „z przypadku” o imieniu Johnny English. Na jego barki spadła nagle odpowiedzialność za losy świata. Musi on zatrzymać grupę międzynarodowych przestępców, którzy chcą wywołać globalny chaos na świecie. Czas nagli!
            Na obozie przedstawimy Wam doskonałą angielską komedię rozgrywająca się w Londynie z Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Dalszy ciąg przygód super agenta odbędzie się w Marinie. Prześmieszny i bardzo niekonwencjonalny szpieg Jej Królewskiej Mości będzie tropił przestępców i walczył z międzynarodowymi gangami. Wszystko to przez przypadek, gdyż Johnny jest przeciwieństwem Jamesa Bonda i nie posiada ani jego sprawności, ani umiejętności. Mimo to musi dać sobie radę. Dużo tam śmiechu, gdy jego działania przynoszą nieoczekiwane rezultaty. Czy uda mu się uratować świat? Spróbujecie mu pomóc! W tym celu Marina zamieni się w stolicę Wielkiej Brytanii z angielskimi budkami telefonicznymi i królewskimi klejnotami, zdeponowanymi w Tower. Pojawi się tam także sama królowa i jej dwór, a także paru znanych piosenkarzy i tancerzy rodem ze Zjednoczonego Królestwa. Wszyscy zostaną wplątani w akcję specjalnego agenta brytyjskiego wywiadu.

            W czasie obozu poznacie wiele angielskich zabaw i gier, a także stworzycie w swojej grupie projektowej śmieszny film w typowo angielskiej scenerii z Johnnym w roli głównej. Wybierzecie się też na wycieczkę do Szczecinka, gdzie będziecie kontynuować Waszą akcję szpiegowską.Czerniejewo - turnus C
25.07.2017 – 7.08.2017
wiek uczestników - 13-17 lat
www.czerniejewopalac.pl

cena: 2.490 zł (w ratach: 800 zł + 1.730 zł)

“The streets were dark with something more than night” (Raymond Chandler)

Stary czerniejewski park i pałac staną się tym razem wielkim planem filmowym klasycznej powieści kryminalnej sprzed lat. Scenografia przeniesie Was na tajemnicze ulice Los Angeles. Na planie filmowym pojawi się Philip Marlowe ubrany w płaszcz z wysoko podniesionym kołnierzem i nieodłączny kapelusz, pochłonięty skomplikowanym wątkiem sprawy prosto z Chandlera! W erze Facebooka nie wszyscy sięgamy do wspaniałych korzeni gatunku: czarnej powieści kryminalnej. Zajrzyjmy więc w jego czarno - białą konwencję, aby poznać wspaniałe kreacje aktorów wszech czasów: Roberta Mitchuma, Humphreya Bogarta, Charlotte Rampling i wielu innych. Zainspirujecie się fragmentami filmów i powieści Chandlera. Zapoznacie się z takimi obrazami filmu Noir jak: „Żegnaj laleczko”, „Błękitna Dalia”, „Nieznajomi z pociągu”, czy „Długie pożegnanie”. Przeniesiecie się na ulice miast, które ożywają w powieściach Chandlera, jak jedna z jego postaci.
            W grupach projektowych przygotujecie małe etiudy teatralne z dialogami z Chandlera, aby pod koniec obozu, na ich podstawie, nakręcić czarno - biały film ze starannie odtworzonymi dialogami, które uchodzą za najlepsze we współczesnej literaturze tego gatunku. W tajniki fotografii portretowej wprowadzi Was artysta fotografik na zorganizowanych w czasie turnusu warsztatach. Aby odpocząć od hollywoodzkiego zgiełku nasi filmowcy, reżyserzy, producenci i aktorzy zostaną zabrani na krótki odpoczynek nad jezioro i do aqua parku. Udacie się też do pierwszej stolicy Polski, Gniezna, gdzie wypróbujecie swoich sił we wspinaniu się na wieżę katedralną i zrobicie ciekawe zdjęcia w terenie.Rokosowo - turnus C
25.07.2017 – 7.08.2017
wiek uczestników  8-13 lat
www.rokosowo.pl

cena: 2.540 zł (w ratach: 800 zł + 1.780 zł)

The Chronicles of Narnia in the Mysterious Rokosowo Castle Wardrobe.

Welcome to the world of mystery and fantasy in Rokosowo! W otoczeniu pięknego, starego parku pełnego starodrzewu i malowniczych zakątków przeżyjecie niesamowitą przygodę stając się częścią sagi C.S.Lewis’a – The Chronicles of Narnia. W zakamarkach rokosowskiego zamku znajduje się mnóstwo starych szaf. Czy któraś z nich okaże się być tą magiczną? Czy po przejściu przez nią znajdziecie się w cudownym świecie faunów, niezwykłych zwierząt i czarownic zwanym Narnią? Bez wątpienia.
            Kiedyś czarownica Jadis rzuciła klątwę wiecznej zimy na tę krainę. Tymczasem Wy, wspólnie z Lucy, Edmundem, Susan and Peterem przeżyjecie nieprawdopodobne przygody, gdy już znajdziecie się w Narnii, krainie za jedną ze starych szaf.
Zamieszkacie zamku w Rokosowie dawnej siedzibie ks. Czartoryskich i przeżyjecie niezwykłą przygodę, aby potem ją sfilmować i stworzyć dla niej wspaniałą muzykę. Niech zabrzmi ona jak zimne sople lodu z Narnii, jak odgłosy walki czarownicy z lwem Aslanem, a także jak… skrzypienie starej szafy.  Każda z trzech grup projektowych użyje przez siebie zrobionych instrumentów, a także przywiezionych ze sobą fletów, gitar czy skrzypiec. Poza uroczystym wieczorem filmowym zorganizujemy w przepięknej sali kominkowej niezwykły koncert pt. „Narnia 2017”.
Wszyscy uczestnicy przygody zostaną zabrani na jeden dzień do BRZEDNI, gdzie czeka Was prawdziwa przygoda z rodzaju „survival”. Zajęcia poprowadzą wyszkoleni instruktorzy. Może i tam znajdzie się stara szafa, a za nią następna Narnia? Fajną zabawą będzie też dla Was pobyt w aqua parku w Gostyniu.

AMALIA
16.08.2017 – 27.08.2017
wiek uczestników - 14-18 lat
www.folwarkamalia.pl

cena: 2.350 zł (w ratach: 800 zł + 1.590 zł)

Jaws - the making of a masterpiece

Na plaży wieje ciepły wiatr, słońce przygrzewa, a fale morza leniwie uderzają o brzeg… Pozorna to jednak cisza. Czai się za nią cichy, morski zabójca.  Ofiary znikają w głębinie, jedna po drugiej. Na wodzie unosi się krew… Film Stevena Spielberga „Szczęki” został uznany za majstersztyk kinematografii XX wieku. Spielberg, jako znakomity następca Hitchcocka, jest mistrzem budowania napięcia, geniuszem suspensu. Na naszym obozie w Amalii morderczym zamiarom rekina będzie towarzyszył śmiech! Stworzycie bowiem, w osobnych grupach projektowych, parodię tego najlepszego horroru wszechczasów. Sami wykonacie szczęki rekina i sfilmujecie je w akcji. Sami stworzycie muzykę, której brzmienie wywoła reakcję każdego widza.
A wykonanie charakteryzacji aktorów to dopiero będzie prawdziwa zabawa!
            Na ciepłych, białych piaskach plaży i w kryształowo przejrzystej wodzie Jeziora Lubikowskiego nauczycie się także jak ratować ludzi, nie tylko przed rekinami, ale także przed utonięciem. Odbędziecie przygotowanie do kursu na młodszego ratownika WOPR-u. W ramach tego kursu nauczycie się jak wydobywać manekina z głębszej wody, poznacie rodzaje holowania, pływania na deskach ratowniczych oraz łodzią wiosłową, poznacie podstawy freedivingu oraz obsługi specjalistycznego sprzętu ratowniczego i wiele innych. A przede wszystkim będziecie doskonalić swoje umiejętności pływackie!
Aby umknąć przed wielkim rekinem i nieco odpocząć na suchym lądzie pojedziecie na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

 

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM sp z o.o.
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | egzaminy cambridge | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design