JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Nauczyciel języka angielskiego
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Język angielski dla najmłodszych - Poznań, Wielkopolska

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Angielski w PROGRAM-Bell dla najmłodszych

Male dzieci posiadają ogromny potencjał w przyswajaniu języka obcego. Nauka języka obcego, podobnie jak ich własnego przychodzi dzieciom do lat 6 zupełnie naturalnie, gdyż do tego wieku nie potrafią odróżnić różnicy w brzmieniu różnych języków obcych. Z łatwością mogą opanować dźwięki i słowa w każdym języku obcym. Powtarzanie i naśladowanie dźwięków i słów nie sprawia małym dzieciom żadnej trudności.

Konsekwentna nauka drugiego języka od najmłodszych lat ma wplyw na kognitywny rozwój dziecka. Badania pokazują, że nauka drugiego języka wpływa pozytywnie na umiejętność krytycznego myślenia u dziecka, na jego kreatywność oraz elastyczność myślenia. Dziecko prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego nauczyciela, najlepiej native speaker'a jest w stanie wyksztacić akcent I intonację tzw" near native-like ", czyli w wypadku języka angielskiego, bliską naturalnej wymowy brytyjskiej lub amerykańskiej. Taka okazja zwykle w życiu się nie powtarza.

Aby dzieci poznały język angielski w sposób naturalny, rodzice powinni pamiętać o przestrzeganiu paru ważnych zasad:

  1. lekcje powinny angażować zmysły dzieci: dotyk, zapach, dawać im ciekawe bodźce wzrokowe
  2. lekcje powinny zawierac dużo ćwiczeń ruchowych, aby wyzwolić naturalną dla dziecka aktywność fizyczną
  3. Na lekcjach dzieci powinny dużo słuchać i powtarzać ( rymowanki, piosenki ). Nieoceniona jest tutaj rola native speaker'ów. Dzieci podchwytują naturalny akcent I melodię języka. Niestety, żaden polski nauczyciel tej roli nie sprosta.
  4. Ważne jest przeprowadzanie zabaw bazujących na wykonywaniu poleceń: dzieci najpierw muszą się osłuchać i wykonać czynności, o których mowa, zanim zaczną mówić. Nie należy dzieci zmuszać do mówienia. Ten proces przyjdzie jako kolejny etap przyswajania języka obcego-naturalnie.
  5. Dzieci trzeba dobrze motywować i chwalić za każdy osiągnięty sukces.
  6. Niezwykle istotne jest aby dzieci uczyły się w grupie. Dzieci potrzebują poparcia innych dzieci w grupie w kwestii, czy dobrze zrozumiały nauczyciela. Dzieci lubią patrzeć co robią inne dzieci I robić rzeczy razem. Jest im raźniej i nie czują sie zagubione i nieśmiałe.

W szkole Program-Bell uczymy dzieci od 20 lat. Jesteśmy fachowcami w tym zakresie. Zatrudniamy wykwalifikowanych native speaker'ów, dla których nauczanie dzieci jest pasją. Zapraszamy dzieci na krótkie lekcje, na których nauczą się języka angielskiego "near native-like", czyli naturalnie !

telefon 061 85 19 250 ( Bell Poznań)

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | egzaminy cambridge | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design